היסטוריית התרעות לפי יישוב

  • יממה אחרונה
  • שבוע אחרון
  • חודש אחרון

התרעות 32

< חזור

לא מפקירים את חיות המחמד

כך תטפלו בכלב או בחתול שלכם בתקופה זו

התקופה הנוכחית עלולה להציף חששות ואתגרים בטיפול בחיות המחמד, גם בשל החשש להדבקה וגם במקרים בהם הבעלים נדרשים להכנס לבידוד. כיצד מתמודדים איתם?
עד כמה שידוע, חיית מחמד כמו כלב או חתול אינה יכולה להידבק או להדביק אדם בנגיף קורונה החדש, ואין כל הצדקה לנקוט בצעדים נגדן באופן שעלול לפגוע ברווחתן. הנגיף מופץ בעיקר דרך טיפות הנוצרות כאשר אדם נגוע משתעל, מתעטש או מדבר, ודרך ההגנה הטובה ביותר היא שטיפת ידיים במים וסבון באופן יסודי ובתדירות גבוהה. ללא קשר לנגיף הקורונה, לאחר מגע עם בעלי חיים כדאי לשטוף את הידיים היטב, שכן הם עלולים להעביר חיידקים או טפילים.

עם זאת, מאחר ובאופן תיאורטי נגיפי קורונה מסוגים אחרים יכולים להדביק חיות, מומלץ לנקוט במשנה זהירות אם סובלים מתסמינים החשודים כמחלת קורונה או נדרשים לבידוד. במקרה כזה יש לבודד את עצמכם גם מחיית המחמד, לרבות חיבוק ונישוק, ולתת לאחרים לטפל בה. כמו כן מומלץ בתקופה זו לדאוג לאספקת מזון לתקופה ארוכה לחיות המחמד.

שירות וטרינרי
המרפאות הוטרינריות ממשיכות לעבוד כסדרן, כאשר יש להקפיד בהן על הנחיות משרד הבריאות (עד 10 אנשים בחלל אחד ומרחק של 2 מטר בין אדם לאדם). בלשכות הוטרינריות של משרד החקלאות אין קבלת קהל, אך ניתן לקבל שירותים מרחוק באמצעים טכנולוגיים, במתכונת מצומצמת.
פירוט הלשכות הווטריניות

עבודה עם בעלי חיים
המשרד להגנת הסביבה. השירותים הוטרינריים במשרד החקלאות ורשות הטבע והגנים, פרסמו הנחיות להתנהלות של מתקנים שמחזיקים בעלי חיים שלא לצרכים וטרינריים, בהם עמותות העוסקות ברווחת בעלי חיים, גני חיות, פינות חי וחנויות חיות. לפי ההנחיות יש לעבוד בצוותים נפרדים, להצטייד במלאי מזון לשבועיים קדימה, להשתמש במסכות וכפפות ולהגביל את המגע למינימום הנדרש.

המכון הוטרינרי
הפעילות של המכון עברה למתכונת מצומצמת, אך השירות יינתן 24/7. לנוכח צמצום במספר העובדים יתכן כי ההמתנה תהיה ארוכה מהרגיל. לבירורים ניתן ליצור קשר בטלפון 050-6241290, או באמצעות כתובת המייל- BorisY@moag.gov.il
 

עד כמה שידוע, חיית מחמד כמו כלב או חתול אינה יכולה להידבק או להדביק אדם בנגיף קורונה החדש. עם זאת, מאחר שבאופן תיאורטי נגיפי קורונה מסוגים אחרים יכולים להדביק חיות, מומלץ לנקוט במשנה זהירות במידה שאתם סובלים מתסמינים החשודים כמחלת קורונה או נדרשים להכנס לבידוד, ולתת לאחרים לטפל בה.

ממשיכות לעבוד כסדרן. בהתאם להנחיות משרד הבריאות (עד 10 אנשים בחלל אחד ומרחק של 2 מטר בין אדם לאדם). בלשכות הוטרינריות של משרד החקלאות אין קבלת קהל, אך ניתן לקבל שירותים מרחוק באמצעים טכנולוגיים, במתכונת מצומצמת.

הנחיות משרד הבריאות מאפשרות לצאת מהבית לזמן קצר בסמוך למקום המגורים, תוך הקפדה על הוראות משרד הבריאות (עד 10 אנשים בחלל אחד ושמירה על מרחק של שני מטר אחד מהשני).

אם הבעלים של חיית המחמד נדרש להיות בבידוד, יש להסתייע בקרובי משפחה, מכרים או מוליך כלבים (דוג ווקר). בכל מקרה אין להפר את הבידוד.

הנחיות משרד הבריאות מאפשרות לצאת מהבית לצרכים חיוניים, תוך הקפדה על הוראות משרד הבריאות (עד 10 אנשים בחלל אחד ושמירה על מרחק של שני מטר אחד מהשני). במידה שלא מדובר בטיפול דחוף, מומלץ לדחות את הביקור אצל הוטרינר.

המשרד להגנת הסביבה. השירותים הוטרינריים במשרד החקלאות ורשות הטבע והגנים, פרסמו הנחיות להתנהלות של מתקנים שמחזיקים בעלי חיים שלא לצרכים וטרינריים, בהם עמותות העוסקות ברווחת בעלי חיים, גני חיות, פינות חי וחנויות חיות. לפי ההנחיות, יש לעבוד בצוותים נפרדים, להצטייד במלאי מזון לשבועיים קדימה, להשתמש במסכות וכפפות ולהגביל את המגע למינימום הנדרש.

מספרות כלבים יכולות להמשיך לעבוד בהמשך להנחיות משרד הבריאות. יחד עם זאת על הלקוחות יש איסור להגיע למספרות, בהתאם להנחיות המאפשרות יציאה מהבית לצרכים חיוניים בלבד.

לפי משרד הבריאות, חיית מחמד כמו כלב או חתול אינה יכולה להידבק אדם בנגיף קורונה. עם זאת, מאחר שבאופן תיאורטי נגיפי קורונה מסוגים אחרים יכולים להדביק חיות, מומלץ לנקוט במשנה זהירות ולא לטפל בחיית מחמד אם סובלים מתסמינים החשודים כמחלת קורונה. אם חייבים לבא במגע עם בעלי חיים במצב זה יש לעטות מסכת פה-אף ולהקפיד על רחיצת ידיים".