היסטוריית התרעות לפי יישוב

  • יממה אחרונה
  • שבוע אחרון
  • חודש אחרון

התרעות 32

< חזור

עבודה ותעסוקה

איך שומרים על שגרת עבודה

משבר הקורונה הנוכחי משנה באופן זמני את פני שוק העבודה בישראל. עם המעבר לשהייה ממושכת בבית, מאות אלפי עובדים שהתרגלו למשרד ולסגנון עבודה מסוים, מצאו את עצמם עוברים לעבוד מהבית ולנהל את יומם מול המעסיק בשלט רחוק.
חלק מהעובדים ממשיכים להתייצב לעבודה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. מקומות עבודה חיוניים, למשל חברת חשמל, בנקים, רשתות שיווק ותחנות דלק, ממשיכים לפעול על פי החוק וזאת על מנת לאפשר את הרציפות התפקודית של המשק. התייצבות עובדים אלו לעבודה היא זו שתבטיח לכולנו אספקה זמינה וקבועה של שירותים הכרחיים לחיינו. לכן, אם אתם מכירים עובדים כאלו, בדקו האם הם זקוקים לעזרה עם הילדים או במטלות אחרות.
אולם בחברות שעברו לעבוד מהבית, בין אם באופן חלקי או מלא, רוב תהליכי העבודה כמו פגישות, דיונים והתיעצויות פנים אל פנים, עברו לביצוע מרחוק. המצב הזה משפיע גם על המעסיקים שנאלצים לעבור לעבודה במתכונת קצת אחרת ולנהל משרד כשאף עובד לא מגיע לעבודה.
בד בבד, במעבר לשיטות עבודה מרחוק יש גם יתרונות, ולא רק בשל החיסכון בשעות הנסיעה הלוך ושוב לעבודה, אלא בזכות ההזדמנות לאמץ טכנולוגיות חדשניות וליצור שיטות עבודה יעילות יותר, הן עבורכם והן בעבודה עם הקולגות.

טיפים לעבודה מרחוק
בימים אלו של חוסר וודאות, חשוב להמשיך ולשמור על שגרת עבודה עד כמה שניתן, גם אם הדבר דורש התאמה והטמעה של כלים טכנולוגיים ושיטות פעולה חדשות. או התמודדות עם הילדים שבבית. כדי להצליח לקיים שגרת עבודה, מומלץ ליצור סביבת עבודה ביתית, שתכלול את העזרים הנוחים לכם, ולהגדיר מראש את שעות העבודה, תוך תיאום ציפיות עם בני הזוג ועם העמיתים לעבודה. אז כיצד ניתן לעבוד מהבית, בין הכביסות לילדים? ריכזנו עבורכם כמה טיפים שימושיים

• תיאום ציפיות - תיאום ציפיות בין המעסיק לעובד חשובים מאוד להצלחה של תכנית העבודה.  יש לבחון את הגדרת התפקיד והתאמתה לביצוע מרחוק תוך בחינת היבטים של עבודת צוות, שעות עבודה, וזמינות ויכולת טכנית לביצוע העבודה מרחוק. לעתים תדרשו לתעדף משימות מקצועיות בהתאם
  לצרכי התא המשפחתי. כך למשל אם אתם צריכים להכין ארוחת בוקר לילדים בשעות הבוקר, כדאי שהמעסיק ידע שבאפשרותו לתקשר איתכם בוואטסאפ ושתחזרו אליו לאחר שעת העומס.

• הכינו סביבת עבודה מסודרת - לא כל תפקיד מתאים לעבודה מהבית, אבל גם אם עיקר עבודתכם מתבצעת דרך הטלפון, לשכב על הספה בבית ולעבוד באופן כזה אינו יעיל. מומלץ להכין סביבת עבודה משרדית במידת האפשר, הכוללת שולחן וכיסא בפינה שקטה ונעימה בבית. אפשר להוסיף 
  מנורת שולחן בשביל האווירה וכמובן לדאוג שיש חיבור אינטרנט. על המעסיקים שביניכם לוודא שאכן יש לעובד את האמצעים לעבודה מהבית ואם לאו, עליו לספק לו אותם.

• הקצו חלונות זמן מוגדרים בלוח הזמנים המשפחתי - היעדר הפרדה ברורה פיזית ונפשית בין העבודה לבית עלול להעלות מתחים שלא היו קיימים קודם לכן ביחסים בין העובד לסביבתו הקרובה ואכן סגנון עבודה מהבית דורש משמעת עצמית גבוהה ויכולת לנווט בין צרכי הבית וצרכי המעסיק.
  על כן חשוב להקצות חלונות זמן מוגדרים בלוח הזמנים המשפחתי ולנווט בין צרכי הבית כמו קניות, כביסה או מקלחות לילדים לבין העבודה. ניווט כזה דורש חלוקת תפקידים ועל כך בסעיף הבא.  

• תאמו ציפיות עם בן הזוג והמשפחה - איזון בית-עבודה הוא נדבך חשוב בעבודה יעילה מרחוק. שתפו את בני המשפחה בסדר היום החדש שלכם, והעניקו סמכויות לילדים. אם הם גדולים, מספיק למנות אותם לאחראים על חדרים מסוימים בבית או אפילו על הכנת סנדביץ' עבורכם.  חשוב שתחליטו 
  יחד איתם על שעות משותפות שבהם אתם יכולים להתפנות אליהם ועל שעות שבהם אתם יכולים לעבוד. מובן מאליו שככל שבן או בת הזוג  תחלקו במשימות ויעבדו בשעות אחרות ככל הניתן, תוכלו לנהל את המשרד הקטן שפתחתם בבית ואולי לאהוב את העניין.

• המשיכו לתקשר עם אנשים מהעבודה - לא כל אדם מתאים אישיותית לעבודה מהבית ויש כאלה שעבודה ללא מסגרת חברתית משפיעה על מצב הרוח שלהם. לכן מומלץ למעסיק לפתח  מנגנוני תקשורת יעילים עם העובדים מרחוק ועל העובדים להמשיך לתקשר עם חבריהם לעבודה, להתייעץ
  איתם ואפילו לשתות איתם קפה טלפוני בהפסקה.
 

התקנות קובעות לא ישהו בו זמנית במקום העבודה יותר מ-10 עובדים או 30% ממצבת העובדים, לפי הגבוה מביניהם. עם זאת, יתר העובדים יכולים לעבוד מרחוק (מהבית), לפי החלטת המעסיק. מגבלה זו חלה על כלל העסקים במשק, למעט רשימת עסקים שהוחרגו בתוספת לתקנות הגבלת עובדים. בנוסף, המגבלה חלה רק לגבי עובדים אשר מגיעים למבנה של מקום העבודה. כלומר, ה-30% לא כולל את מי שעובדים מהבית ומי שעובדים מחוץ למבנה דוגמת נהגי אוטובוסים, עבודה שנעשית בבית הלקוח, או עבודה שמפוזרת במקומות שונים שבכל אחד מהם אין יותר מ-10 אנשים.

מקומות שכלולים ברשימת הענפים שמפורטת בתוספת לתקנות הגבלת עובדים, פטורים ממגבלת ה-30%. עם זאת, עליהם לצמצם ככל האפשר את מספר העובדים שמגיעים פיזית למקום העבודה למספר הדרוש לצורך הבטחת הפעילות המפורטת בתוספת. בנוסף פטורים מהמגבלה מקומות עבודה שכוללים עד 10 עובדים. בין הענפים שפטורים ממגבלה על מספר העובדים נמנים - מערכת הבריאות (כולל אופטיקה), המגזר הפיננסי (כולל בנקים), אנרגיה, משק האנרגיה (כולל חשמל, גז טבעי, נפט ומים), מזון ומשקאות (כולל חקלאות, סופרמרקטים, מכולות, הובלה, אחסנה וכדומה), ענפי הטואלטיקה וחומרי ניקיון, ייצור תרופות, שירותי תקשורת, שירותי אבטחה וניקיון, חישוב שכר, תחזוקה וטכנאות, טרינריה, שירותי הובלה ואחסנה, נמלים וספנות, אחסנה ועמילות מכס, מפעלים תומכי מערכת הביטחון, שליחויות. בנוסף פטור מהמגבלה ענף בינוי ותשתיות (רק לגבי העובדים באוויר הפתוח). לרשימת הענפים המלאה – היכנסו לאתר משרד האוצר וחפשו את הענף הרלוונטי בתקנות לשעת חירום.

1. עד 30% מהעובדים או עד 10 עובדים, הגבוה מביניהם. 2. אין לקיים התקהלות של יותר מ-10 אנשים באולם אחד. 3. שמירה על מרחק של 2 מטרים בין השוהים במקום. 4. במקום עם לקוחות : לא יותר מ-4 לקוחות לכל קופה רושמת, שני מטרים בין אחד לשני, כולל סימון עמידה בתור לקופה, מניעת צפיפות של אנשים וויסות כמות המבקרים בחנות.

על מנת להשיב יש לבדוק מספר דברים - 1. דומיננטיות – מקום עבודה שעיקר פעילותו הוא בענפים המפורטים בתוספת לתקנת הגבלת עובדים, פטור ממגבלת ה-30%. כך למשל סופרמרקט, שעיקר פעילותו בתחום מזון ומשקאות. 2. הפרדה בין תחומי פעילות - אם אין תחום אחד מרכזי, יש להפריד בין תחומי הפעילות שמפורטים בתוספת לתקנת הגבלת עובדים ושפטורים ממגבלת ה-30%, לעומת תחומים שאינם כלולים בתוספת והמגבלה חלה עליהם. כך למשל, במשרד רואי חשבון שחלק מעובדיו מייצגים נישומים מול רשות המסים (תחום פעילות המנוי בתוספת) - המגבלה של 30% לא תחול עליהם, אך כן תחול על שאר העובדים, שאינם מייצגים נישומים מול רשות המסים. 3. חובת צמצום - בכל מקרה יש חובה כללית לצמצם את מספר העובדים למספר הדרוש לצורך הבטחת הפעילות החיונית המפורטת בתוספת לתקנות.

במקומות עבודה שעוסקים בבינוי או תשתית, מגבלת ה-30% אינה חלה על העובדים באוויר הפתוח. כלומר, עובדי המטה והמשרדים (שאינם באוויר הפתוח) כפופים למגבלה (עד 30% מהעובדים או עד 10 עובדים, הגבוה מביניהם) ואילו העובדים בחוץ פטורים מהמגבלה. עבודות בינוי כוללות בינוי ותחזוקה של שטחים ציבוריים ושל תשתיות נוגעות למבנה ולשטחים ציבוריים, ועבודות תשתית כוללות פעילות פיתוח, תחזוקה ובינוי של תשתיות תחבורה, אנרגיה, תקשורת, מים וביוב.

אם החנות נמצאת בתוך קניון – אסור לפתוח אותה. אם החנות אינה בקניון, ניתן לפתוח אותה, כל עוד נמצאים במקום 30% מהעובדים או 10 עובדים. יש לקחת בחשבון לגבי הקונים, שמותר להם לצאת מהבית ולהגיע לחנות רק אם מדובר בצורך חיוני. יש להפעיל את החנות בהתאם לכללים הבאים: 1. שמירת מרחק של 2 מטרים בין השוהים במקום. 2. לא יותר מ-4 לקוחות לכל קופה רושמת. 3. שני מטרים בין אחד לשני, כולל סימון עמידה בתור לקופה. 4. מניעת צפיפות של אנשים וויסות כמות המבקרים בחנות. 5. ניתן לעשות משלוחים מהחנות (שליחויות פטורות ממגבלת ה-30%). במשלוח למקום מגורים יש להקפיד להניח את המשלוח מחוץ לדלת.

הפעלת עסק שתחום פעילותו הוא פיזיותרפיה פטור ממגבלת ה-30%, בהיותו פעילות רפואית (התוספת לתקנות הגבלת מספר העובדים). לעסקים לטיפול לא רפואי באדם אסור לפעול.

אם המספרה נמצאת בתוך קניון – אסור לפתוח אותה. אם המספרה נמצאת מחוץ לקניון, מותר לפתוח אותה בכפוף למגבלת ה-30% (כל עוד נמצאים במקום 30% מהעובדים או 10 עובדים). יש לקחת בחשבון שללקוחות מותר לצאת מהבית רק אם מדובר בצורך חיוני. המקום יפעל בהתאם לכללים הבאים: 1.לא יותר מ-4 לקוחות לכל קופה רושמת. 2. שני מטרים בין אחד לשני, כולל סימון עמידה בתור. 3. מניעת צפיפות של אנשים וויסות כמות המבקרים.

ככלל, מותר לעבוד בבית הלקוח כל עוד לא מדובר ברשימת העסקים שאסור להפעיל. כך למשל, טכנאי יכול להגיע לבית הלקוח ולסייע בתיקון מכשיר בביתו. עם זאת יש להקפיד על כללי משרד הבריאות, האוסרים על התקהלות של יותר מ-10 אנשים באולם אחד ושמירת מרחק של 2 מטרים בין השוהים במקום.