היסטוריית התרעות לפי יישוב

  • יממה אחרונה
  • שבוע אחרון
  • חודש אחרון

התרעות 32

< חזור

כך תתניידו בביטחה

המעבר לעבודה מרחוק וסגירת מקומות הפנאי והבילוי נועדו למנוע ריכוז של אנשים רבים במקום אחד, דבר שעלול להגדיל את החשיפה להדבקה. במקביל, הוחלט גם על צמצום של פעילות התחבורה הציבורית ומספר קווי האוטובוס למינימום הנדרש, על מנת למנוע התפשטות מהירה של וירוס הקורונה.

תחבורה ציבורית

במסגרת השינויים, התחבורה הציבורית תימשך רק למרכזים חיוניים ובהם מרכזי תעסוקה, מרכולים ומרכזי הקניות, קופות החולים ובתי החולים.
שעות הפעילות של התחבורה הציבורית הן בין השעות 5:00 בבוקר (בהתאם לזמני הנסיעה הראשונה) ועד לשעה 20:00 בערב. כמו כן לא תופעל תחבורה ציבורית מחמישי בשעה 20:00 ועד ליום ראשון בשעה 5:00 בבוקר.
אוטובוסים - מרבית הקווים הבינעירוניים הישירים שיש להם קווים מאספים מבוטלים, והקווים המאספים ממשיכים לפעול בתדירות מוגבלת. הקווים העירוניים ממשיכים לפעול בתדירות נמוכה ובקווים בסיסיים בלבד.קוים שיש בהם עומסים מבוטלים בחלקם באזורים בהם הציבור לא נשמע להנחיות ובחלק מהמקומות מוגברת התדירות כדי לא ליצור עומס. על מנת להתעדכן בקווים הפעילים יש להתקשר למוקד תחבורה ציבורית בטלפון: 8787*.
רכבת ישראל - הפעילות נפסקת עד להודעה חדשה.
הרכבת הקלה בירושלים - ממשיכה לפעול כסדרה.
שירותי הסעות - שירות "באבל" בגוש דן ו"תיק-תק" בחיפה המאפשרים נסיעה בהזמנה מראש ביישומון (אפליקציה) ממשיכים לפעול לטובת עובדי מפעלים חיוניים, כאשר מספר הנוסעים בהם מוגבל בהתאם להנחיות.
מוניות שירות - ממשיכות לפעול בהתאם להנחיות.
מוניות - ניתן להשתמש בשירותי מוניות עם נוסע אחד בלבד, או מלווה נוסף לצורך רפואי, כשהנוסעים יישובים במושב האחורי וחלונות הרכב פתוחים.
במקרים הבאים מותרת נסיעה במונית של נוסע ומלווה: הסעת אדם לצורך רפואי, הסעה לצורך העברת קטין בין הורים גרושים, הסעה עם קטין שהאחראי עליו נדרש לצאת לצורך חיוני ואין מבוגר אחר במקום המגורים שניתן להשאיר את הקטין בהשגחתו, נסיעה לצורך טיפול במסגרות הרווחה.
 
הציבור מתבקש שלא להשתמש בתחבורה ציבורית אלא אם אין ברירה ורק למטרות שלשמן קיים היתר יציאה מהבית בהתאם לתקנות. 
אין לעלות לתחבורה ציבורית עם חום גוף העולה על 38 מעלות צלזיוס או עם שיעול או קושי בנשימה (למעט שיעול או קושי בנשימה הנובע ממצב כרוני כגון אסתמה או אלרגיה אחרת.במידה שאתם נוסעים באוטובוס, הימנעו במידת האפשר מעלייה לאוטובוס גדוש בנוסעים והמתינו לאוטובוס הבא. כשאתם בתוך האוטובוס, יש להשאיר שורה אחת ריקה מהנהג הימנעו מישיבה בסמוך לאנשים אחרים ונסו לפתוח חלון חלונות כלי הרכב, במידה וישנם חלונות נפתחים, יהיו פתוחים בעת הסעת נוסעים.אין הגבלה של מספר נוסעים אך יש לוודא שאין שני נוסעים היושבים בצמידות, כלומר יישב נוסע אחד בלבד בכל אחד משני צידי המעבר בכל אחד מן הספסלים. במושבים שהם פונים אחד אל השני, דהיינו 4 מושבים, ישב אדם אחד בכל רביעייה. על הנוסעים העומדים לשמור על מרחק של לפחות 2 מטר אחד מהשני, גם מן הנוסעים היושבים, ככל שניתן. . לאחר כל נסיעה יש  להקפיד על שטיפת ידיים במים וסבון לאחר כל נסיעה.

הסעות עובדים
ניתן לנסוע בשירותי הסעה לעובדים למקום עבודתם וחזרה ממנו, בכל דרך שהיא, לרבות באמצעות רכב פרטי או מונית. ההסעה  באמצעות רכב פרטי או במונית, תהיה עם עד 3 נוסעים ברכב (נהג ושני נוסעים). הסעת עובדים באמצעות אוטובוס או הסעה תהיה בהתאם להנחיות האמורות לעיל, לעניין שמירה על מרווחים.

רכב פרטי
ההנחיות מאפשרות לנסוע ברכב הפרטי לצרכים חיוניים המפורטים בתקנות בלבד, עד שני נוסעים ברכב. 
נסיעה ברכב עם יותר משני אנשים אפשרית במקרה של נסיעה לצורך חיוני בלבד, בכלל זה טיפול במסגרת רווחה, יציאה לפעילות חינוכית שהותרה כחריג, העברת קטין בין הורה להורה והעברת קטין לצורך השגחה עליו כאשר ההורה יוצא לצורך חיוני.


 

ניתן לבצע השוואה בין נסיעות החולה שמפרסם משרד הבריאות לנסיעות שביצע הנוסע. השירות יינתן לכלל כרטיסי הרב קו והיסטוריית הנסיעות תינתן עד שבועיים אחורה. הנוסע יקבל את מספר הקו, שעת העלייה שלו לאוטובוס ושעת העלייה של חולה הקורונה לאוטובוס. לשם כך יש להתקשר למוקד המידע של משרד התחבורה בטלפון 8787* או למפעיל התחבורה ולמסור את מספר כרטיס הרב- קו שברשותכם ומספר תעודת הזהות.

קווי האוטובוס פועלים בין השעה 5:00 בבוקר ל-20:00 בערב, בימים א'-ה'. מיום חמישי בשעה 20:00 ועד לבוקר יום ראשון מהשעה 5:00 לא תהיה תחבורה ציבורית.

פעילות רכבת ישראל נפסקת עד להודעה חדשה. הרכבת הקלה בירושלים ממשיכה לפעול כסדרה.

נהג שתוקף רישיון הנהיגה שברשותו צפוי לפוג בשלושת החודשים הקרובים, יקבל הארכה של תוקף הרישיון בשלושה חודשים נוספים, עד ל-15 ביוני 2020 (כולל נהגים החייבים בביצוע קורסי נהיגה מונעת, בדיקות רפואיות או מבחנים עיוניים, עבור חידוש רישיון לאחר שלילה). כל ההכשרות של קורסי נהיגה נכונה (נהיגה מונעת) וקורסי ריענון נהיגה מבוטלים עד להודעה חדשה.

קבלת הקהל בכל סניפי משרד הרישוי בארץ תיסגר עד להודעה חדשה. משרד הרישוי ימשיך לטפל בפניות שיוגשו באמצעות האינטרנט והמוקד הטלפוני.

כל רישיונות הרכב שמועד חידושם חל עד ה- 16 באפריל, הוארכו אוטומטית ב-30 ימים. במקביל, מספר מכוני רישוי מצומצם ימשיך לספק שירות לנהגים תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות. יש להתעדכן לפני ההגעה ישירות מול מכון הרישוי בדבר שעות ואופן ההגעה.

אגף הרכב במשרד התחבורה יאריך רישיונות יבוא רכב באופן פרטני על פי צורך ועל פי בקשת יבואני הרכב.

מבחנים עיוניים (תיאוריה) ומעשיים (טסטים) מבוטלים עד להודעה חדשה, כולל מבחני תיאוריה בעל פה.

ניתן להשתמש בשירותי מוניות עם נוסע אחד בלבד, או מלווה נוסף לצורך רפואי, כשהנוסעים יישובים במושב האחורי וחלונות הרכב פתוחים.

ההנחיות מאפשרות לנסוע ברכב הפרטי לצרכים חיוניים המפורטים בתקנות בלבד, עד שני נוסעים ברכב.

נסיעה ברכב עם יותר מ-2 אנשים אפשרית במקרה של נסיעה לצורך חיוני בלבד, בכלל זה טיפול במסגרת רווחה, יציאה לפעילות חינוכית שהותרה כחריג, העברת קטין בין הורה להורה והעברת קטין לצורך השגחה עליו כאשר ההורה יוצא לצורך חיוני.

נסיעה ברכב עם יותר מ-2 אנשים אפשרית במקרה של נסיעה לצורך חיוני בלבד.

יש להתקשר למוקד המידע של המשטרה 110.

מוסך הינו מקום עבודה שיכול להשאר פתוח. אזרח יגיע ככל שעולה הצורך בקבלת שירות חיוני.

במסגרת השינויים, התחבורה הציבורית תימשך רק למרכזים חיוניים ובהם מרכזי תעסוקה, מרכולים ומרכזי הקניות, קופות החולים ובתי החולים. שעות הפעילות של התחבורה הציבורית הן בין השעות 5:00 בבוקר (בהתאם לזמני הנסיעה הראשונה) ועד לשעה 20:00 בערב. כמו כן לא תופעל תחבורה ציבורית מחמישי בשעה 20:00 ועד ליום ראשון בשעה 5:00 בבוקר. אוטובוסים - מרבית הקווים הבינעירוניים הישירים שיש להם קווים מאספים מבוטלים, והקווים המאספים ממשיכים לפעול בתדירות מוגבלת. הקווים העירוניים ממשיכים לפעול בתדירות נמוכה ובקווים בסיסיים בלבד.קוים שיש בהם עומסים מבוטלים בחלקם באזורים בהם הציבור לא נשמע להנחיות ובחלק מהמקומות מוגברת התדירות כדי לא ליצור עומס. על מנת להתעדכן בקווים הפעילים יש להתקשר למוקד תחבורה ציבורית בטלפון: 8787*. רכבת ישראל - הפעילות נפסקת עד להודעה חדשה. הרכבת הקלה בירושלים - ממשיכה לפעול כסדרה. שירותי הסעות - שירות "באבל" בגוש דן ו"תיק-תק" בחיפה המאפשרים נסיעה בהזמנה מראש ביישומון (אפליקציה) ממשיכים לפעול לטובת עובדי מפעלים חיוניים, כאשר מספר הנוסעים בהם מוגבל בהתאם להנחיות. מוניות שירות - ממשיכות לפעול בהתאם להנחיות. מוניות - ניתן להשתמש בשירותי מוניות עם נוסע אחד בלבד, או מלווה נוסף לצורך רפואי, כשהנוסעים יישובים במושב האחורי וחלונות הרכב פתוחים. הציבור מתבקש שלא להשתמש בתחבורה ציבורית אלא אם אין ברירה ורק למטרות שלשמן קיים היתר יציאה מהבית בהתאם לתקנות.