היסטוריית התרעות לפי יישוב

  • יממה אחרונה
  • שבוע אחרון
  • חודש אחרון

התרעות 32


שאלות ותשובות


א. תיווך רגוע וענייני של המצב: הדרך בה נתווך את משמעות הסיטואציה לילדנו תעצב את מציאות חייו בבידוד.


ב. מתן מידע מדויק ואמין, המועבר ברוגע ולא באופן דרמטי עם פרטים מיותרים, יחזק את ביטחונו של הילד. לדוגמה, "כל מי שחזר מהארצות...חייב להיות בבידוד למשך שבועיים, כדי להיות בטוחים שלא נדבק בנגיף ולא ידביק אחרים".


ג. שמירה על קשר מגוון ורציף: חשוב לתכנן שמירה על קשר עם בני משפחה וגם עם חברים ממעגלים שונים באמצעים טכנולוגיים שונים.ד. הומור, קלילות ומשחקיות: שימוש באמצעים שונים של משחק והפעלה, כגון: שימוש בחומרי יצירה והרכבת תַּצְרֵפִים (פאזלים), יתרמו רבות להפיכת החוויה לטובה ומועילה.


ה. פעילויות, עשייה ותפקידים: חשובה ביותר פעילות ומילוי תפקידים בהקשר לאירוע. ילד פעיל (וגם מבוגר) יהיה חסון יותר נפשית. סיוע לאחרים, יסייע לו ויחזק אותו.


ו. בניית שגרה מסודרת וצפויה: עם כל הקושי לקיים שגרה בסיטואציה כל כך חדשה, חשוב לייצור אותה. שגרה המכילה מחויבות, שומרת על תחושת רציפות ומסייעת בגיוס כוחות התמודדות.

במידה שתנאי הבידוד נשמרים, כלומר המבודד נמצא בחדר נפרד ואינו בא במגע עם שאר בני המשפחה, בני ביתו של מי שנמצא בבידוד יכולים להמשיך בשגרת חייהם ללא כל מגבלה.


תלמידים וסטודנטים שבביתם שוהה אדם בבידוד יכולים להמשיך להגיע למוסדות החינוך ללא כל הגבלה- בהתאם לקיום לימודים.

השירותים הפעילים - כל המסגרות החוץ ביתיות שבאחריות המשרד כולל מעונות ממשלתיים ואחרים לאנשים עם מוגבלות, פנימיות לילדים ונערים וכל מעונות חסות הנוער, דיור בקהילה, הוסטלים, מקלטים לסוגיהם, מרכזים לטיפול ומניעת אלימות במשפחה, מרכזי הגנה ומסגרות לטיפול בנפגעי ונפגעות תקיפה מינית. 


בנוסף פועלים מרכזי יום טיפוליים וסיעודיים לבוגרים ומזדקנים עם מוגבלות, מועדוניות לילדים בסיכון, מרכזים ופנימיות יום לילדים בסיכון תוך הקפדה על נוכחות של עד 10 אנשים, עמותות המחלקות מזון, ומוקד 118 ימשיך לפעול ולתת מענה לפניות הציבור. מרכזי הקשר ימלאו את הסדרי הראיה בין הורים לילדים על פי צווי בית משפט באמצעים דיגיטליים וטלפוניים בלבד.

השירותים שהושבתו – מעונות היום השיקומיים, מרכזי היום והמועדונים לאזרחים ותיקים שלא יפעלו אך ימשיכו לספק מזון ושירותים נוספים ישירות לבתים, מרכזי תעסוקה לאנשים עם מוגבלות, מפתנים ומיתרים, מעונות היום, מעונות רב תכליתיים ובתי הספר להכשרה מקצועית שבפיקוח זרוע העבודה, מכללות מה"ט (כולל בחינות ממלכתיות). 

בתי אבות ודיור מוגן ממשיכים לפעול כרגיל, אך מכיוון שאזרחים ותיקים נמצאים בסיכון גבוה לתחלואה מוגברת ולסיבוכים הנובעים מהידבקות בנגיף הקורונה, לא תאושר כניסת אורחים כלשהם. לעניין זה, אורח יחשב מי שאינו דייר קבוע במסגרת, אינו עובד בה ואינו עובד זר המתגורר בדיור המוגן ביחד עם הדייר שבו הוא מטפל. 

לעומת זאת מרכזי היום לאזרחים ותיקים הושבתו לתקופה זו מתוך דאגה לציבור. לצד זה, יפעלו מרכזי היום למתן שירותים שונים לאזרח הוותיק, בהתאם לקריטריוני משרד העבודה והרווחה, בין היתר קבלת ארוחה עד הבית ושמירה על קשר טלפוני עם האזרח מדי יום.לפרטים נוספים, ניתן לפנות לרשות המקומית או לצוות מרכז היום.

משרד הכלכלה והתעשייה פועל על מנת להבטיח שמירה על רציפות האספקה לצרכן ונמצא בקשר רציף עם היצרנים, יבואנים וספקים ורשתות השיווק בתחומי המזון, הטואלטיקה והניקיון.
אין צורך להצטייד לתקופה ארוכה, הסופרים ורשתות השיווק ישארו פתוחים כל הזמן.

יתקיימו שירותי משלוחים – אך ורק בהגשה על סף הדלת