היסטוריית התרעות לפי ישוב

  • יממה אחרונה
  • שבוע אחרון
  • חודש אחרון

התרעות 32


חיות מחמד


לפי משרד הבריאות, חיית מחמד כמו כלב או חתול אינה יכולה להידבק אדם בנגיף קורונה. עם זאת, מאחר שבאופן תיאורטי נגיפי קורונה מסוגים אחרים יכולים להדביק חיות, מומלץ לנקוט במשנה זהירות ולא לטפל בחיית מחמד אם סובלים מתסמינים החשודים כמחלת קורונה. אם חייבים לבא במגע עם בעלי חיים במצב זה יש לעטות מסכת פה-אף ולהקפיד על רחיצת ידיים".
הסופרמרקטים נותרים פתוחים כך שאין צורך להצטייד בכמויות גדולות של מזון. עם זאת מומלץ שיהיה די מזון וציוד (כמו חול לחתולים) בכמות שתספיק לשבועיים, למקרה שדרשו להכנס לבידוד. במצב הנוכחי, של הגבלות תנועה, יש לאתר חנויות שעושות משלוחים לאזור המגורים שלכם או חנויות הסמוכות לאזור מגורים, וכן וטרינר שנמצא קרוב למקרי חירום. 

מי שנדרש להישאר בבידוד לא יכול להוציא את הכלב. ניתן לבקש מבני משפחה או שכנים לסייע, לפנות לשירותי דוג ווקר או להיעזר בקבוצות אוהבי בעלי חיים ברשתות החברתיות, שבחלקן אפשר למצוא גם מתנדבים לצורך זה. חשוב שהאדם שמוציא את הכלב לטיול יקפיד להשתמש בכפפות חד פעמיות וישטוף ידיים לאחר הטיול. כמו כן, מומלץ לשים על הקולר תג עם שמכם ומספר הטלפון שלכם, למקרה שהכלב יברח במקרה שאדם אחר מוציא אותו. משרד הבריאות התיר את פתיחתן של מספרות לחיות המחמד בתקופה זו. זאת מאחר שאי ביצוע תספרות וגזיזת ציפורניים לחיות המחמד עלולות לגרום לבעיות כמו דלקות עיניים ודלקות עור.
בשונה מהנוהל שהיה עד כה, לפיו ניתן היה להביא חיות מחמד כמטען בלבד ולשחררן בנתב"ג על ידי גורם שלישי, ניתן כעת לקבל ממשרד הבריאות אישור לבידוד ביתי כבר בחו"ל, ובמקביל לפנות לשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות. כך לא יהיה צורך להטיס את חיית המחמד בתא המטען
• במשרד הבריאות יש לפנות למנהלת פניות הציבור, חן וונדרסמן hen.wandersman@MOH.GOV.IL
• במשרד החקלאות יש לפנות לשרותים הווטרינריים בנתב"ג 03-9792240 או בכתובת הדוא"ל .vs-airport@moag.gov.il
במידה והאישור לבידוד מתקבל יש להעביר אותו לשירותים הווטרינריים בנתב"ג.