היסטוריית התרעות לפי ישוב

  • יממה אחרונה
  • שבוע אחרון
  • חודש אחרון

התרעות 32


קניות וצרכנות


משרד הכלכלה והתעשייה פועל על מנת להבטיח שמירה על רציפות האספקה לצרכן ונמצא בקשר רציף עם היצרנים, יבואנים וספקים ורשתות השיווק בתחומי המזון, הטואלטיקה והניקיון.
אין צורך להצטייד לתקופה ארוכה, הסופרים ורשתות השיווק ישארו פתוחים כל הזמן.

ניתן לבטל את עסקה תוך 14 יום מביצוע העסקה (יום ביצוע העסקה עצמו אינו נכנס במניין הימים) או קבלת החוזה/טופס גילוי נאות (לפי המאוחר), ובתנאי שעד מועד מתן השירות יש יותר מ-7 ימים שאינם ימי מנוחה (יום הטיסה או הכניסה לאתר התיירותי כגון בית מלון אינם נכנסים במניין הימים). דמי ביטול יעמדו על 5% מהעסקה או 100 שקל, לפי הנמוך מביניהם. אזרחים ותיקים, עולים חדשים ובעלי מוגבלות- רשאים לבטל עסקת מכר מרחוק מיום ביצוע העסקה ועד ארבעה חודשים אחריה או מיום קבלת מסמך גילוי נאות לפי המאוחר מבניהם, ובלבד שההתקשרות בעסקה כללה שיחה בין העוסק לצרכן טרם ביצוע העסקה ובכלל זה שיחה באמצעות תקשורת אלקטרונית שכוללת שיחה רציפה כגון צ'ט.

כן. לפי פסיקת בית המשפט, כל כרטיס נחשב לעסקה נפרדת וניתן לגבות על כל אחד דמי ביטול.

כיוון שמדובר בשירות שמתקיים במלואו בחו"ל, לסוכנות הנסיעות יש אפשרות להציג בפני הצרכן 2 חלופות:1. זכות ביטול לפי חוק הגנת הצרכן 2. מדיניות ביטול של העוסק בחו"ל (כולל אפשרות לאי ביטול). אם לא הוצגו לצרכן החלופות - זכות הביטול לפי חוק הגנת הצרכן היא הקובעת.

לא, כאשר צרכן רוכש מוצר או שירות מעוסק ישראלי שחל עליו חוק הגנת הצרכן, העוסק מחוייב מול הצרכן באופן מלא ללא תלות בספקים חיצוניים. על העוסק להשיב לצרכן את כל כספו, בתוך 14 ימים מיום קבלת ההודעה על הביטול וימסור לו עותק מהודעת ביטול החיוב.

האישה אינה אזרח וותיק כמוגדר בחוק ( 65 שנה) והיא הצרכן שביצע את העסקה ולכן אין לכם זכות ביטול מורחבת.
כל יצרני המזון מחזיקים מלאים מספיקים לכל אוכלוסיית ישראל. יתכן שיהיה מסחור זמני במספר מוצרים לפרק זמן קצר, אך אין צורך לאגור מזון ומוצרים אחרים.